?> حسابرسی - راهبرد ارقام دانا

امروزه با توجه به اهمیت حسابرسی ؛ ارائه خدمات حسابرسی با کیفیت مناسب به شرکت ها نیازمند استفاده از نیروهای مجرب و متخصص حسابرسی است ؛ موسسه حسابداری و مشاوره مدیریت راهبرد ارقام دانا (راد ) با استفاده از تجارب خود و استفاده از خدمات حسابداران رسمی در این امر پیشرو می باشد …

خدمات حسابرسی:

خدمات حسابرسی عملیاتی است که در آن کلیه فرآیندهای مالی و اسناد مربوطه، توسط تیمی مجرب مورد بازبینی و بررسی قرار می گیرد تا هر گونه مغایرت و خلاء ناشی از نقص مدارک عملکرد در این اسناد مشخص شود. سپس تدابیری برای حل آن صورت پذیرد. حسابرسی معمولا به ۲ صورت داخلی و خارجی صورت می‌گیرد. حسابرسی داخلی هر ۳ ماه یا ۶ ماه یک بار در هر شرکت و سازمان زیر نظر مدیران ارشد انجام می‌پذیرد. حسابرسی خارجی به دستور سازمان های نظارتی و توسط کارشناسان حسابرسی انجام می گیرد که مهمترین هدف این حسابرسی، بررسی عملکرد مالی شرکت ها و ارائه گزارشات لازم به ارگان ها و بانک های مربوطه می باشد

خدمات حسابرسی مالی

یکی از انواع خدمات حسابرسی، مشاوره حسابرسی صورت های مالی می باشد.
 انواع صورت های مالی عبارتند از: انواع ترازنامه، صورت سود و زیان ، صورت وجوه نقد و صورت سود و زیان جامع. حسابرسی صورت های مالی به این منظور انجام می گیرد که اطمینان کامل به دست آید که همه اسناد مربوط به صورت های مالی دقیقا با استانداردهای آن تطابق داشته باشد. مواردی که خدمات حسابرسی به صورت مشاور حسابرسی صورت های مالی بررسی می شود، عبارتند از: ارزیابی، نحوه ارائه، کامل بودن، مشخص کردن کلیه اهداف حسابرسی و اقلام مندرج در صورتهای مالی . در واقع هدف اصلی از این نوع حسابرسی ارزش و اعتبار دهی به صورتهای مالی می باشد.

خدمات حسابرسی مالیاتی

یکی از مهمترین موارد که در هر شرکت و سازمانی به آن پرداخته می‌شود، پرداخت مالیات است. این امر در هر کسب و کاری جایگاه ویژه و خاص خود را دارد. استفاده از خدمات حسابرسی مالیاتی می‌تواند جهت ارائه مدارک کافی و ثبت و نگهداری آنها به شرکت ها کمک کند. مهمترین خدمات حسابرسی مالیاتی شامل تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی، تسویه حساب و بخشودگی های مالیاتی، قانون امکان افشای داوطلبانه، تعیین نماینده قانونی، ارائه گزارشات فصلی و ارائه اسناد مالیات بر ارزش افزوده می شود. داشتن دانش لازم جهت حمایت از مشتریان می‌تواند شرکت ها و سازمان ها را در رسیدن به اهداف خود یاری کند.

خدمات حسابرسی عملیاتی

خدمات حسابرسی عملیاتی از جمله مهمترین انواع خدمات حسابرسی است که جهت کارایی، اثربخشی و صرفه اقتصادی انجام می شود. با توجه به اینکه حسابرسی عملیاتی برای اثربخشی فعالیت های مختلف انجام می‌گیرد و اهداف مهمی از جمله هدف کارایی، هدف توجیه اقتصادی و به صرفه بودن و هدف اثربخشی و اجرای برنامه را دارد، لازم است که خدمات حسابرسی توسط افراد مجرب انجام گیرد. علاوه بر این نتایج و گزارشات حسابرسی عملیاتی در تصمیمات مدیریتی نقش بسیار مهمی دارند زیرا مدیران از طریق نتایج همین حسابرسی نسبت به عملکرد مالی شرکت خود تصمیم گیری می کنند. نتایج این حسابرسی می توانند موجب تغییر استراتژی های مالی شرکت شود. در نتیجه لازم است که حسابرسی عملیاتی با دقت و تخصص ویژه ای توسط تیمی با تجربه انجام پذیرد.

خدمات حسابرسی داخلی

در هر شرکت و سازمانی لازم است که حسابرسی به ۲ صورت داخلی و خارجی انجام گیرد که در روش داخلی این عملیات توسط کارشناسان خود شرکت صورت می پذیرد و سیستم مالی شرکت در جهت اثر بخش بودن و کیفیت، مورد بررسی قرار میگیرد. در حسابرسی داخلی مهمترین هدف ارزیابی به صرفه بودن واحدهای مختلف سازمان هاست و کارایی آنها نیز مورد بررسی قرار می گیرد. توجه داشته باشید که حسابرس داخلی باید کاملا اختیار عمل داشته باشد و تمامی اسناد مالی شرکت در دسترس وی باشد تا بتواند گزارش بررسی های خود را ارائه کند. کمک گرفتن از شرکت هایی که ارائه خدمات حسابرسی داخلی را بر عهده دارند می‌توانند به هر سازمان جهت رشد و ترقی کمک کند.

جهت دريافت مشاوره حسابرسی با ما تماس بگيريد.

, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.