۱۵ دی ماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات ارزش افزوده

مدیر کل امور مالیاتی استان فارس گفت :

مودیان مالیات برارزش افزوده تا ۱۵ دی ماه فرصت دارند از طریق سامانه الکترونیکی www.evat.ir نسبت به تکمیل اظهارنامه دوره پاییز ۹۸ و پرداخت مالیات متعلقه اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی فارس، ناصر هاشمی اظهارداشت : براساس قانون مالیات های مستقیم، مودیان مالیات برارزش افزوده می توانند تا ۱۵ روز پس از پایان هرفصل نسبت به تکمیل اظهارنامه دوره مربوطه اقدام نموده و درغیر این صورت مشمول جریمه خواهند شد.

هاشمی به میزان عوارض انتقالی به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان فارس در هشت ماه نخست سال جاری اشاره کرد و افزود: تا پایان آبان ماه سال جاری از محل درآمد مالیات های غیرمستقیم بیش از ۳ هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال عوارض وصول و به حساب شهرداری ها ، دهیاری ها و عشایر استان واریز شده است .

وی با بیان اینکه در هشت ماه گذشته یک هزار و ۳۶۸ میلیارد ریال عوارض به شهرداری شیراز و بیش از ۱۳۲ میلیارد ریال نیز به دهیاری‌های شهرستان شیراز واریز شده است، خاطرنشان کرد: البته شهرداری‌های سایر مناطق استان به جز شیراز نیز یک هزار و ۳۴۸ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند و دهیاری‌ها و عشایر استان نیز ۹۹۷ میلیارد ریال دریافتی داشته‌اند

مدیرکل امور مالیاتی استان فارس پرداخت مالیات برارزش افزوده را در راستای تحقق عدالت اقتصادی و اجتماعی مهم دانست و تصریح کرد که نقش مالیات برارزش افزوده در توسعه و رفاه عمومی انکارناپذیر است .

هاشمی به شرایط بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش قانون مالیات های مستقیم و ارزش افزوده اشاره و اظهار داشت: بمنظور رونق تولید و حمایت از فعالان اقتصادی، رعایت اصل تکریم ارباب‌رجوع وحقوق شهروندی و افزایش رضایت‌ مندی مودیان مالیاتی، بر اساس بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور، بخشودگی جرائم ماده ۱۶۹ ،۱۹۳ ، ۱۹۰ ،۱۹۷ و ۱۹۹ قانون مالیات های مستقیم و ماده های ۲۲ و ۲۳ ارزش افزوده برای اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی قابل اجراست .

مدیرکل امور مالیاتی فارس افزود: در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده از تاریخ اول دی ماه تا پایان دی ماه سال جاری برای مودیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع ذیربط، معادل ۹۴ درصد جرایم قابل بخشش و برای سایر مودیان ۸۸ درصد جرایم قابل بخشش می باشد.

وی افزود: در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده از تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱ تا پایان سال جاری برای مودیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع ذیربط، به ازای هر ماه معادل ۲ درصد و برای سایر مودیان معادل ۴ درصد، از درصد بخشودگی نسبت به دیماه کسر می گردد .

هاشمی خاطرنشان کرد: برای بخشودگی جرایم در اجرای این بخشنامه، مودیان می توانند حداکثر تا تاریخ بیستم اسفندماه سال جاری درخواست بخشودگی جرایم را به اداره امور مالیاتی تسلیم تا در اجرای این بخشنامه مورد بخشودگی قرار گیرد .

 

منبع: سازمان امور مالیاتی

فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید