معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان

مدیر اداری مالی پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرکت های دانش بنیان و فناور در صورت داشتن دفاتر حساب روشن در ابتدا و پایان سال و ثبت اظهار نامه مالیاتی ، می توانند از قانون معافیت بر درآمد برخوردار شوند.

فرزاد احمدی افزود: مسائل مالیاتی مربوط به  شرکت های دانش بنیان  جدید است به همین دلیل در تفاهم نامه پارک علم و فناوری با امور مالیاتی مقرر شد ماهانه دوره های آموزشی بررسی و تبیین مقررات مالیاتی جدید برگزار و ابهامات برطرف شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر دو موضوع معافیت بر حقوق و مالیات بر ارزش افزوده شرکت های دانش بنیان ابهاماتی دارد که قرار است پس از ارسال مستندات پارک از سازمان امور مالیاتی کشور استعلام شوند.

احمدی یادآوری کرد جرایم مالیاتی و مالیات فصلی نیز جز دغدغه ها و ابهامات شرکت های فناور و دانش بنیان است که شرکت ها در صورت داشتن اظهار نامه مالیاتی و و دفاتر مالی شفاف، می توانند از معافیت های این بخش برخوردار شوند.

وی تاکید کرد: اگر شرکت ها اظهار نامه مالیاتی نداشته باشند به هیچ عنوان مورد معافیت قرار نمی گیرند و باید در تنظیم اظهار نامه مالیاتی در زمان مقرر تلاش کنند.

مدیر اداری مالی پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد یادآوری کرد: دو کارشناس خبره از امور مالیاتی استان به همراه معاون مالی و مدیر موسسات و یک نماینده از سوی شرکت های پارکی ماهانه درباره مسائل و مشکلات حوزه مالیات نشست هایی خواهند داشت تا ابهامات و موانع پیش روی شرکت ها برداشته شود.

پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد سال ۹۷ به عنوان آخرین پارک  کشور افتتاح شد و در حال حاضر ۳۵ شرکت فناور و ۴ شرکت دانش بنیان در آن مستقر هستند.

 

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید