شرط معافیت مالیاتی مشاغل خانگی

شرط معافیت مالیاتی مشاغل خانگی:  محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی خانه ملت و در جریان بررسی طرح دوفوریتی مالیات بر خانه‌های خالی، گفت:‌اجرای این قانون، بنای ایجاد مشکل برای مردم ندارد، بلکه هدف اصلی آن است که عرضه مسکن در حوزه احتکار را بتوانیم مدیریت کنیم.

وی با تأکید بر اینکه بنا نداریم با اجرای این طرح زندگی مردم را دچار مشکل کنیم، افزود: هدف از اجرای این طرح ایجاد مشکل برای بخش‌های دیگر جامعه نیست.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: بخش عمده‌ای از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار خانه احتکار شده به بازار با اجرای این طرح به مسیر حرکت بازمی‌گردد.

پورابراهیمی تصریح کرد: یکی از شروط در این طرح، ایجاد نکردن مشکل برای کسب و کارها در کشور است، البته جرائمی را برای فردی که اطلاعات لازم را در سامانه مذکور وارد نکرده، در نظر گرفته شده و مالیات بر آن خانه اِعمال خواهد شد.

وی ادامه داد: قانونی به نام مشاغل خانگی در کشور وجود دارد که به همین جهت، چند نفر در یک کارگاه تولیدی کار می‌کنند، اگر این افراد در یک خانه مسکونی مستقر شدند، به شرط تأیید سازمان امور مالیاتی، مشمول بر مالیات خانه‌های خالی نمی‌شوند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طبق این طرح، دانشجویانی که به هر دلیلی قصد دارند از یک خانه به غیر از شهر اصلی‌شان استفاده کنند، می‌توانند از ظرفیت اسکان در خانه‌های خالی بهره بگیرند و دچار مشکل نمی‌شوند.

منبع: خبرگزاری اقتصاد آنلاین(شرط معافیت مالیاتی مشاغل خانگی)

فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید