?> خدمات حسابداری - راهبرد ارقام دانا

خدمات حسابداری

کسب ‌و کارها در هر نوع و اندازه‌ای به اطلاعات دقیق مالی از فعالیت‌های روزانه احتیاج دارند تا بتوانند از فرصت‌ها بهره‌برداری کرده و سودآوری بیشتری داشته باشند، همچنین تهدیدات مالی را پیش از تبدیل به بحران شناسایی کنند. متخصصان حسابداری ما برای ساخت یک کسب وکار قدرتمند همراه شما خواهند بود.

برخی از مهم‌ترین خدمات حسابداری راهبرد ارقام دانا

 1. طراحی سیستم اطلاعات حسابداری مختص شما

متخصصان خبره ما در راهبرد ارقام دانا داستان شرکت شما را می‌شنوند، فرایندهای شرکت را شناسایی می‌کنند و تمام جزئيات عملکردی را در نظر می‌گیرند تا مناسب‌ترین سیستم اطلاعات حسابداری را متناسب با چرخه‌های فعالیت شرکت شما طراحی و ارائه کنند. به کمک این طرح، فرایندهای حسابداری و مالی مشخص می‌شوند. اینکه چه زمانی و چه مبالغی تحت چه اسنادی باید به واحد حسابداری ارائه شوند و در ادامه حسابدار تحت چه شرایط، فرایند و محاسباتی باید این موارد را در دفاتر حسابداری شرکت منعکس کند.
متخصصان ما نقشه راه حسابداری شرکت شما را به گونه‌ای طرح‌ریزی‌ می‌کنند که کمترین ریسک را متحمل شوید،‌ در مسیر فعالیت مالی‌تان خطایی رخ ندهد و با مشکلات قانونی‌ مواجه نشوید. در نهایت تمامی گزارش‌های استخراج شده از سیستم کاملا قابل اعتماد خواهند بود و می‌توان از آنها در تصمیم‌گیری‌های حیاتی استفاده کرد.

 1. ثبت رویدادهای مالی شرکت و تنظیم دفاتر حسابداری مطابق استانداردها

حسابداری ثبت رویدادهای مالی است. تمامی اتفاقات روزانه، رویدادهای مالی محسوب می‌شوند.

نکته مهم: بسیاری از خطاهای حسابداری زمانی رخ می‌دهند که اسناد طبق یک زبان واحد ثبت نشوند که به تبع آن، صورت‌های مالی استخراج شده اشتباه خواهند بود که منجر به تصمیم‌گیری‌های نادرست می شوند.
تمامی رویدادهای مالی شرکت شما در زمان مناسب، مطابق استانداردهای حسابداری و تحت سرفصل‌های درست توسط حسابداران خبره ی راد ثبت و طبقه‌بندی می‌ شوند.

 1. تنظیم و ارائه صورت‌های مالی مطابق با IFRS (استانداردهای حسابداری)

مدیران با دیدن صورت‌های مالی شوکه می‌شوند و درمی‌یابند چقدر از مسیر برنامه‌ریزی شده انحراف دارد.

صورت‌های مالی به شما کمک می‌کنند تا در جریان موارد مصرف هزینه در شرکت قرار بگیرید و اطمینان پیدا کنید که نشتی هزینه‌ای وجود ندارد و به‌درستی در مسیر برنامه‌ریزی شده پیش می‌روید.

این موضوع در استارتاپ‌ها و شرکت‌هایی که تصمیم به توسعه می‌گیرند اهمیت بیشتری پیدا می‌کند چرا که شرکت‌ تا مدتی به دلیل صرف هزینه‌های توسعه‌ای، زیان‌ده خواهد بود و دانستن آیتم‌های این زیان حیاتی است.
راهبرد ارقام دانا با ارائه و تحلیل صورت‌های مالی زیر، همراه شما خواهد بود:

۱.۳. تنظیم و ارائه ترازنامه یا صورت وضعیت مالی

ترازنامه یک عکس فوری از وضعیت مالی شرکت است. با در اختیار داشتن ترازنامه، شما می‌توانید در یک لحظه، میزان دارایی و بدهی و اقلام آنها را به تفکیک مشاهده کنید و وضعیت کنونی را با وضعیت سابق شرکت یا بودجه اختصاص داده شده مقایسه و در نهایت سریع‌تر و اصولی‌تر تصمیم‌گیری کنید.
رسیدگی به بدهی‌‌ها و مطالبات از مهم‌ترین تصمیمات مالی شرکت‌هاست. همان‌طور که می‌دانید بخشی از دارایی اغلب شرکت‌ها در گرو مطالباتی است که از شرکت‌های دیگر دارند. ترازنامه به شما کمک می‌کند تا دوره وصول مطالبات را کاهش دهید. دانستن میزان بدهی‌ها و مهلت پرداختشان، باعث آمادگی و برنامه‌ریزی بهتر برای بازپرداخت آن ها می شود.

۲.۳. صورت عملکرد مالی(صورت سود و زیان)

صورت عملکرد مالی برخلاف ترازنامه محدود به زمان خاصی نیست و شبیه فیلمی از وضعیت شرکت در یک بازه زمانی مشخص است که به مدیران نشان می‌دهد که انعکاس مالی عملکردشان یک محدوده‌ زمانی چگونه بوده است.
صورت سود و زیان معمولا در بازه‌های سه، شش و نه ماهه ارائه می‌شود اما بازه‌های زمانی را می‌توان طبق نیاز شرکت شما مشخص کرد.

۳.۳. صورت جریان وجوه نقد

صورت جریان وجوه نقد نشان می‌دهد که تغییرات مربوط به ترازنامه و صورت سود و زیان چگونه بر نقدینگی فعلی شرکت تأثیر می‌گذارد.
با توجه به شرایط فعلی کشور، گردش وجوه نقدی اهمیت بیشتری پیدا کرده است و برنامه‌ریزی‌های مالی و وصول مطالبات کمتر از طریق اعتبار و چک‌های مدت‌دار انجام می‌گیرد چرا که آینده شرکت‌ها شفاف و مشخص نیست.

 1. طراحی سیستم حقوق و دستمزد و اجرای آن

تهیه و تنظیم لیست‌های حقوق و دستمزد پیچیدگی‌های خاص خود را دارند.
بررسی وضعیت بیمه ای هریک از پرسنل، تهیه اسناد مورد نیاز برای ارسال به سامانه لیست مالیات حقوق، نحوه محاسبات مربوط به پورسانت و اضافه‌کاری و شب‌کاری و تعطیل‌کاری و … ازجمله چالش‌های این فرایند بخصوص در شرکت‌های تولیدی و پیمانکاری است.
علاوه بر این بسیاری از شرکت‌ها تمایل دارند تمامی موارد مربوط به حقوق و دستمزد را برون‌سپاری کنند که هیچ ردی از آنها در داخل شرکت برجا نماند. یکی از دلایل آن تخصصی شدن مشاغل است و اینکه میزان پرداختی افراد حتی در یک پست یکسان و در یک دپارتمان ممکن است متفاوت باشد.

بنابراین چنین سرویسی از تعارضات داخلی تا حد امکان جلوگیری می‌کند. نگرانی دیگرِ مدیران ایجاد تغییرات عمدی در اعداد مربوط به حقوق و دستمزد است که با برون‌سپاری محاسبات، خیال همگی از این بابت راحت می‌شود.
ما در راهبرد ارقام دانا می‌توانیم بهینه‌ترین سیستم حقوق‌ و دستمزد را با توجه به مقتضیات کسب‌ و کار و خواسته‌های شما، ایجاد کنیم و در قالب طرح‌هایی با مزایا و هزینه‌های مختلف در اختیار شما قرار بدهیم. سپس طرح انتخابی شما را به‌عنوان زیرساخت در نظر بگیریم و هر ماه مجددا مبالغ قابل پرداخت را با اعمال درست بیمه و مالیات محاسبه ‌کنیم و لیست نهایی را به همراه نحوه پرداخت به هر پرسنل به مدیریت سازمان تحویل ‌بدهیم.

دیگر خدمات حسابداری ما در راهبرد ارقام دانا

 • تهیه و تنظیم گزارشات مالیِ مورد درخواست بانک‌ها و مؤسسات اعتباری برای ارائه تسهیلات بانکی به شرکت شما و دریافت خط اعتباری در آنها
 •  محاسبات ارزش فعلی مالی وجوه حاصل از تسهیلات بانکی و هزینه‌های مرتبط با آن

(بدین ترتیب از میزان مفید بودن دریافت تسهیلات بانکی اطمینان معقولی کسب خواهید کرد و آگاهانه‌تر می‌توانید برای دریافت یا عدم دریافت این تسهیلات تصمیم‌گیری کنید.)

 • بهره‌گیری از یک تیم متخصص به‌جای اعزام حسابدار تمام‌وقت:

(تصور غلط برخی این است که اعزام یک حسابدار تمام‌وقت سبب می‌شود که کارها بهتر و دقیق‌تر انجام شود و شرایط تحت کنترل باشد. اما امروزه با گسترش ارتباطات، دیگر نیازی به حضور یک حسابدار یا مدیر مالی تمام‌وقت نیست.

برای بهره‌گیری از یک تیم خدمات حسابداری متشکل از افراد خبره در این زمینه می‌توانید از تخصص چندین نفر با کمترین هزینه بهره ببرید. در این حالت دپارتمان حسابداری شرکت شما را چندین نفر که هریک در ‌بخشی از این خدمات متخصص هستند، پیش می‌برند. اما هزینه نهایی کمتر از حالتیست که یک یا چند نفر به‌ شکل تمام وقت به شرکت شما اعزام و مشغول به کار شوند.)

 • انجام کلیه امور حسابداری و مالی شرکت ها (سهامی خاص ، سهامی عام ، مسئولیت محدود و تعاونی)
 • اعزام نیروی حسابداری از حسابدار تا مدیر و مشاور مالی و مالیاتی با سوابق مفید (تمام وقت یا پاره وقت)
 • نظارت و پشتیبانی مستمر از نیروهای اعزامی به شرکت ها و موسسات
 • مشاوره ،ارائه، نصب و راه اندازی نرم افزارهای مناسب مالی، انبار، حقوق و دستمزد شرکت ها ، موسسات ، کارخانجات ، اصناف و مشاغل خاص
 • تبدیل سیستم دستی مالی سنتی به مکانیزه
 • ارائه سیستم مالی مناسب جهت شرکتهای جدیدالتاسیس یا شرکت های با سیستم مالی نامرتب
 • ثبت سند حسابداری (جاری – معوقه)
 • طراحی کدینگ اصولی در سطوح مختلف سیستم های مکانیزه و اصلاح کدینگ نامناسب
 • تهیه صورتهای مالی اشخاص حقیقی و حقوقی و صورتهای مالی تلفیقی گروه شرکتها طبق ضوابط و استانداردهای ملی
 • تهیه صورتهای مالی از روی اسناد و مدارک ناقص
 • تبدیل صورتهای مالی انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی
 • تهیه انواع گزارشات مالی و تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی
 • تهیه سایر گزارشات مالی و محاسباتی خاص
 • اجرای عملیات اصلاح و بستن حساب ها
 • اجرای عملیات اصلاح حساب و رفع اختلاف حساب با سایر شرکت ها
 • انجام و بررسی مسائل حل اختلاف مالی فی مابین شرکاء در سنوات جاری و گذشته
 • تهیه آیین‌نامه‌ها و دستورالعملهای مالی و کنترل داخلی و بهینه سازی سیستم های مالی
 • مشاوره تخصصی مدیریت ، مالی و سرمایه گذاری
 • تهیه و تنظیم طرح های توجیهی فنی و اقتصادی (BUSINESS PLAN) بصورت کاملا تخصصی
 • مشاوره و انجام تخصصی فعالیتهای آماری و پ‍ژوهشی ، تجزیه و تحلیلهای آماری و… توسط متخصصین
 • حسابداری پیمانکاری و تنظیم صورت وضعیت پروژه‌های عمرانی
 • کنترل خط تولید و بهای تمام شده و انجام عملیات انبار گردانی و سیستم‌های انبارداری، کدینگ کالا و کنترل موجودی
 • انجام امور انبارگردانی با نیروهای متخصص طبق اصول و استانداردهای حسابداری به همراه دستورالعمل انبارگردانی
 • انجام حسابداری مربوط به امور ورشکستگی و مدیریت تسویه با همراهی وکیل شرکتی مجرب

منتظر شما عزیزان برای دریافت مشاوره فوری امور مالیاتی هستیم

, , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.