خدمات الکترونیک مالیات نقل و انتقال

خدمات الکترونیک مالیات نقل و انتقال: رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: ارائه خدمات الکترونیکی منجر به کاهش حضور مؤدیان مالیاتی در ادارات کل تابعه می‌شود که این امر سلامت مردم و همکاران ما را در پی خواهد داشت.

محمدرضا نوری درباره تسهیل فرآیند امور اداری و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در ادارات مالیاتی استان تهران و بخش های تابعه، اظهار کرد: با توجه به تاکید معاونت درآمدهای مالیاتی در خصوص برون‌سپاری فرآیند اخذ مالیات نقل و انتقال قطعی، قطعی رهنی املاک مسکونی دارای پایان کار با کاربری مسکونی واقع در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به دفاتر اسناد رسمی، اطلاع‌رسانی در این زمینه و به منظور تکریم ارباب رجوع و خدمات‌رسانی بهینه به صورت الکترونیکی در دفاتر اسناد رسمی صورت می‌گیرد.

وی افزود: به همین منظور طی نامه‌ای به رئیس کانون سردفتران و دفتریاران تهران درخواست شده در این خصوص با توجه به شرایط کنونی و حفظ سلامت جامعه مشارکت بیشتری داشته باشند. در این زمینه این بخش نیز از زیرمجموعه خود خواست جهت انجام امور اداری این دست از مؤدیان به دفاتر اسناد رسمی راهنمایی شوند تا با ترغیب مؤدیان به استفاده از خدمات الکترونیکی مراجعات حضوری به حداقل برسد و بهداشت فردی رعایت شود و سلامت مؤدیان و کارکنان امور مالیاتی به خطر نیفتد.

رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران با اشاره به فرهنگ‌سازی مالیاتی و مؤدی مداری، تاکید کرد: در حال حاضر در خصوص مواردی که امکان پاسخگویی در دفاتر اسناد رسمی به مؤدیان فراهم نشود، همکاران مستقر در حوزه‌های مالیاتی با سعه صدر به ارائه خدمات و پاسخگویی به مراجعات حضوری مؤدیان مالیاتی و با رعایت شیوه نوبت دهی و عدم ارجاع ایشان به دفاتر مذکور تلاش می‌کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا(خدمات الکترونیک مالیات نقل و انتقال)

فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید