بخشودگی جرایم مالیاتی تا خرداد ۹۹

بخشودگی جرایم مالیاتی تا خرداد سال ۹۹: مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت:با توجه به شیوع بیماری کرونا مهلت استفاده از فرصت بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش مودیانی که تاکنون از این فرصت استفاده نکرده‌اند، تا خردادماه سال آینده تمدید شد.

  مهدی نباتی افزود: از همین رو اگر  مودیان بدهی قطعی شده و جرایم غیر قابل بخشش خود را تا پایان خردادماه سال ۱۳۹۹ پرداخت کنند،  واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع ذیربط ۹۰ درصد و سایر مودیان ۸۰ درصد از بخشودگی جرایم قابل بخشش برخوردار خواهند شد.

وی اظهار داشت: پیش از این پایان اسفندماه سال جاری آخرین فرصت استفاده از تسهیلات بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش در بخش مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده بوده که برای مساعدت بیشتر با مودیان در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا این فرصت تا خردادماه سال آینده تمدید شده است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی بیان کرد: مودیانی که برگ مالیات قطعی آنها از ۱۲ بهمن ۹۸ ابلاغ شده است، چنانچه حداکثر تا ۳۱ خرداد ۹۹ نسبت به پرداخت اصل بدهی قطعی شده خود اقدام کنند، مشمول حکم بند (۲) بخشنامه صادره ۲۷ مرداد ۹۸ خواهند بود.

وی گفت: مطابق حکم بند(۲) بخشنامه مذکور، آن دسته از اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی که مالیات آنها از اول مهرماه ۱۳۹۸ تا پایان سال جاری به قطعیت می‌رسد، در صورتی که اصل مالیات و جرایم غیرقابل بخشش خود را حداکثر ظرف یک ماه بعد از ابلاغ برگ قطعی پرداخت کنند، معادل ۱۰۰ درصد جرایم قابل بخشش آنها بخشوده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا(بخشودگی جرایم مالیاتی تا خرداد سال ۹۹)

فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید