افزایش مالیات صنوف تا ۱۲ درصد

افزایش مالیات صنوف تا ۱۲ درصد: رئیس اتاق اصناف استان قزوین اعلام کرد: براساس توافق اتاق اصناف کشور با سازمان امورمالیاتی، مالیات مؤدیان با در نظر گرفتن ملاحظات شیوع کرونا در اسفند ۹۸ از صفر تا ۱۲ درصد تعیین شد.

محمد فرج‌زاده‌ها در خصوص نحوه رسیدگی به تعیین مالیات سال ۹۸ اظهار کرد: طبق توافق اتاق اصناف کشور با سازمان امورمالیاتی با توجه به اینکه یک ماه پایانی سال به دلیل شیوع کرونا بسیاری از صنوف تعطیل بودند این موضوع در تعیین مالیات ۹۸ مورد توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: مودیانی که مالیات مقطوع آن‌ها بین صفر تا ۲.۵ میلیون تومان بوده بدون افزایش نسبت به سال قبل می‌توانند توافق کنند در صورتی که سال قبل معاف بوده باشند سال ۹۸ نیز معاف خواهند بود.

رئیس اتاق اصناف استان قزوین خاطرنشان کرد: مودیان با مالیات مقطوع ۲.۵ تا ۵ میلیون تومان چهار درصد افزایش، مودیانی با مالیات مقطوع پنج تا ۱۰ میلیون تومان هشت درصد افزایش و مودیان با مالیات مقطوع ۱۰ میلیون تومان به بالا هم ۱۲ درصد افزایش مالیات خواهند داشت.

فرج‌زاده‌ها در پایان با اعلام اینکه ۱۹ هزار و ۳۰۰ واحد صنفی در قالب ۴۷ اتحادیه در قزوین فعال هستند، یادآور شد: این توافق کشوری بوده و با توجه به شیوع کرونا ملاحظات خوبی صورت گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا(افزایش مالیات صنوف تا ۱۲ درصد)

 

جزئیات مالیات مقطوع عملکرد۹۸ برخی صاحبان مشاغل را در لینک زیر مطالعه کنید:

مالیات مقطوع عملکرد ۹۸ برخی صاحبان مشاغل

فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید